BALIKESİR’DE BEACH VALEYBOL RÜZGARI ESİYOR

Balıkesir’in birbirinden güzel eşsiz plajlarında, Beach Voleybolu rüzgârı esiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın girişimleriyle 8 etkinliğe ev sahipliği yapan Balıkesir, Türkiye’de en çok Beach Voleybolu etkinliği düzenleyen şehir olarak rekor kırdı. 

Marmara ve Ege Denizleri kıyısında 291 kilometrelik sahil şeridiyle dünyanın en güzel plajlarına ev sahipliği yapan Balıkesir’de, Beach Voleybolu rüzgârı esiyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri sonucunda; Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye Plaj Voleybolu Şampiyonaları, Balıkesir’den başladı. Maviyle yeşilin buluşma noktası, temiz denizleri ve altın sarısı kumuyla Türkiye ve dünyanın birçok yerinden yüzlerce beach voleybolcusunu ağırlayan Balıkesir plajlarının, tanınırlığının artmasına büyük katkı sağlayacak turnuvalar sayesinde, Balıkesir’in adı spor turizminde de dünyaya duyuruluyor.

EN ÇOK BEACH VOLEYBOLU ETKİNLİĞİ

DÜZENLEYEN ŞEHİR BALIKESİR

Göreve geldiği günden bu yana hayata geçirdiği hizmet ve yatırımlarla spora ve sporcuya her daim büyük destekler veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın girişimleriyle bu sezon; Dünya Şampiyonası, Balkan Şampiyonası, 2 Pro Beach Turnuvası, U18-U19-U20 ve U21 Türkiye Kulüpler Şampiyonlarıyla 8 etkinliğe ev sahipliği yapan Balıkesir, Türkiye’de en çok Beach Voleybolu etkinliği düzenleyen şehir olarak rekor kırdı.  

BALIKESİR PLAJLARI

BEACH VOLEYBOLCULARINI AĞIRLIYOR

1-3 Haziran günleri arasında Erdek Ocaklar Sahili’nden başlayan Pro Beach Türkiye etabı, 10-12 Haziran günleri arasında Avşa’dan devam etti. 2022 Voleybol Dünyası Plaj Şampiyonlarının belirlendiği turnuvalar da 16-19 Haziran günleri arasında Ayvalık’ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajı’nda gerçekleştirildi.

TURNUVALAR ALTINKUM VE ÖREN’LE DEVAM EDECEK

23-28 Haziran günleri arasında Edremit Altınkum Plajı’nda; Türkiye Kulüpler Şampiyonası, U18, U19 ve U21 Şampiyonaları, 24-26 Haziran günleri arasında da Burhaniye Ören Plajı’nda Balkan Beach Tour ve U20 Türkiye Şampiyonası yapılacak.

Gerçekleştirilen etkinlikler; ulusal ve uluslararası medya kuruluşları tarafından yakından takip ediliyor.