UYUŞTURUCU OPERASYONLARI DEVAM EDİYOR

0
127

Uyuşturucu Operasyonları Devam Ediyor.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile Yasadışı Ekim” olaylarına yönelik yapılan istihbarî çalışmalar sonucunda;
Bandırma ilçesi Emre mahallesi Açmalar sırtı Velikaya çeşmesi Kadınlar mevkiinde bulunan ormanlık bölgeye kimliği belirsiz şahıs/şahıslar tarafından kenevir bitkisi ekildiğine dair istihbarî bilgi elde edilmiştir.
Elde edilen istihbarî bilgi üzerine anılan bölgede yapılan kontrol sırasında kenevir ekili alan tespit edilerek takip altına alınmıştır. Yapılan takip sırasında bir şahsın motosiklet ile bölgeye gelip kenevirleri suladığı görülerek suçüstü yakalanmış ve bu şahsın adının C.T. olduğu tespit edilmiştir.
Belirtilen bölgedeki ormanlık alanda beş ayrı yerde (287) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili olarak yapılan araştırmalar sırasında kenevir bitkilerinin C.T. ve M.Y. isimli şahıslar tarafından birlikte ekildiği öğrenilmiş ve bu şahıslar tarafından Bandırma ilçesi Emre mahallesi su deposu mevkiinde saklanan 3 kilo 189 gram kubar esrar ele geçirilmiştir.
Mevcut durum üzerine Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden C.T. ve M.Y. isimli şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda;
C.T. isimli şüphelinin Bandırma ilçesi Emre mahallesindeki ev ve eklentilerinde suç unsuruna rastlanılmamış olup, M.Y. isimli şüphelinin Bandırma ilçesi 100.Yıl mahallesindeki ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (225) gram kubar esrar, (2) kök kenevir bitkisi ve (1) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.
Bu olay kapsamında toplam 3 kilo 414 gram kubar esrar, (289) kök kenevir bitkisi ve (1) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiş olup, C.T. ve M.Y. isimli şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here